logo2.png

Milí bratři, milé sestry,

srdečně vás zveme k nedělním bohoslužbám. Od 9. května 2021 po všechny následující neděle
už nebude třeba se zapisovat, kapacita zůstává 50 lidí nahoře v kostele a 12 dole v sále.
Je třeba však dbát na rozestupy, sedadla jsou označena tak, aby lidé byli od sebe vzdáleni 2m /výjimkou jsou celé rodiny/. Povinné nadále jsou respirátory nebo nanoroušky.
Prosíme také na ošetření rukou dezinfekcí při vstupu.
A už také můžeme zpívat!
Výroční sborové shromáždění spojené s volbou nového staršovstva bude v neděli 13. června 2021 od 9.00 hodin.
Olomouc 10. května 2021

Záznamy z bohoslužeb minulých nedělí jsou uloženy v záložce AKTUALITY.

Děkujeme Vám, že i v této době pamatujete na potřeby sboru i celé církve. Nově je možné přispívat pomocí níže uvedených QR kódů, do zprávy pro příjemce prosíme uvádějte, na co má být Váš příspěvek určen. Např. „chrámová sbírka“, „postní sbírka Diakonie“, „Jeronýmova jednota“, „Hlavní dar lásky JJ“, „salár“.

O dalším vývoji situace budete včas informováni mailem i zde.

K biblickým hodinám vždy v úterý v 18 hodin se můžete připojit zde:

Vítejte na stránkách Farního sboru Českobratrské církve evangelické v Olomouci.

Jako sbor jsme součástí protestantské církve, která historicky navazuje na českou a světovou reformaci a současně je ekumenicky otevřeným společenstvím, které vítá všechny věřící i hledající.

„Věříme v Boha Otce, Syna i Ducha svatého“ /viz. Apoštolské vyznání víry/, tzn., že věříme v Boha, který stvořil nebesa i zemi, život, i ten náš. Věříme a současně Boha ve svém životě hledáme.

Věříme v Ježíše Krista, který byl ukřižován a vzkříšen. Věříme v jeho jedinečnost, kterou v něm máme pro náš smysluplný život a pro naši záchranu. Věříme, že Bůh působí v našem životě stále a znovu prostřednictvím Ducha svatého.

Normou naší víry je text bible, Starý a Nový zákon.

Pro více informací o naší církvi klikněte na stránky Českobratrské církve evangelické, Ekumenické rady církví, Moravskoslezského seniorátu, nebo portálu Evangnet.

přihlášení